Základna

Čáslavské středisko je umístěno v prostorném areálu nedaleko centra města. Od vlakového nádraží je areál vzdálen asi 10 minut pěšky, od autobusového nádraží zhruba patnáct minut. V areálu se nachází travnaté hřiště, stůl na stolní tenis a ohniště. V budově střediska jsou potom k dispozici 3 velké klubovny (každá pro cca 15 lidí) a prostorná hala s kobercem a krbem, kuchyň a záchody.

Možnosti ubytování

Areál našeho střediska je k dispozici k zapůjčení jiným skautským oddílům či organizacím pracujícím s mládeží. Na středisku je možné bez problému ubytovat 50 lidí (ale maximální kapacita je mnohem větší).

Ve všech klubovnách a v hale je dostupné centrální topení (plynový kotel). V klubovnách je možnost si přitopit kamny a v hale máme  krb. V celé budově je na zemi linoleum nebo kachlíky, pouze v hale je na zemi koberec. K přespání můžeme zapůjčit matrace (je jich dost pro 50 osob). Dále je po domluvě možné zapůjčit sportovní vybavení a deskové hry.

Kuchyň
Kuchyň je vybavená nádobím na běžné (táborové) vaření. K dispozici je plynový sporák s troubou. Dále lednička, mikrovlnná trouba, elektrická várnice o objemu 10 l, hrníčky, talíře, příbory.

WC
WC se nachází v jiné budově než jsou klubovny. Cca 15m od vchodových dveří. Jsou zde 2 dívčí záchody a 2 chlapecké záchody. Vytápění je zajištěno elektrickým topením. V areálu nejsou dostupné sprchy.

Fotografie střediska jsou k dispozici zde

Cena a zamluvení základny (platné od 1.1.2024)

Základní cena za osobu je 70 Kč za noc (dětská akce – děti do 15 let)

85 Kč za noc (ostatní akce)

V zimním období je minimální částka za víkend 2800 Kč (nehledě na počet lidí).  Mimo topnou sezonu je minimální částka 1000 Kč.

Ubytování je možné domluvit vyplněním krátkého dotazníku, který naleznete zde. Nebo s Ladislavem Šináglem – Šimim. A to mailem na zakladna.caslav<zavináč>skaut.cz. Vyplnění dotazníků Vás však nemine. Rezervaci je nutné provést alespoň 14 dní předem.

Obsazenost základny

Možnosti ve městě

Ve městě je řada obchodů, které mají otevřeno i přes víkend a státní svátky. Billa, Lidl a Penny jsou snadno dostupné pěšky (cca 15 minut chůze) a všechny jsou jedním směrem (od klubovny směr Golčův Jeníkov, Havlíčkův Brod). Lidl se nachází hned vedle autobusového nádraží. Na okraji města se pak nachází i obchod Kaufland.

Ve městě doporučujeme navštívit rozhlednu ve věži kostela sv. Petra a Pavla (dominanta Čáslavi), Žižkovu síň či městské muzeum. Za prohlédnutí stojí také zachovalé opevnění města z období gotiky s Otakarovou baštou a Žižkovo náměstí, které patří k největším v republice. Rozhlednu i Žižkovu síň je třeba předem domluvit v informacích.

Nedaleko klubovny, asi 15 minut pěšky se ve směru na Tábor nachází rozsáhlí lesopark, který je možné využít pro větší terénní hry. Kousek za městem (za Kauflandem) se pak nachází muzeum zemědělské techniky, kde je možné spatřit mnoho zajímavých exponátů.

Tipy na výpravu

Vlakem směr Třemošnice

• vystoupení ve stanici Ronov nad Dobravou  20 minut jízdy
    • po červené do Žlebských Chválovic, Krkaňka, Rudov, Podhrádí (návštěva zříceniny Lichnice), Třemošnice. Možné unout za Rudovem a po žluté Lovětínskou roklí do Třemošnice