Berounsko 2023

přidal Klára Losenická 28. 11. 2023 v kategorii Z činnosti

Skautská výprava na Berounsko za památkami, přírodou a demokracií se uskutečnila 16.11. – 19.11. . Do Srbska (vesnice u Berouna) jsem přijeli večer, už byla tma, takže jsem toho moc neudělali jen se najedli a zavrtali do spacáků. Ráno jsme viděli, že bydlíme ve staré vechtrovně, která je předělaná na skautskou klubovnu. V pátek 17.11. jsme vyrazili na Korzo Národní do Prahy. Potkali jsme zde další skauty, kteří nám vyprávěli o tom, co všechno dělali skauti během Sametové revoluce. Pak jsme položili svíčku bývalému prezidentovi Havlovi na památník. Vlak zpátky do Srbska nám bohužel ujel. Takže jsme na nádraží Smíchov čekali a přitom hráli hry a kreslili si. V sobotu ráno jsme vyrazili na Karlštejn naučnou stezkou kolem jeskyň, kde v zimě nocují netopýři, bohužel jsme žádného neviděli. Na Karlštejně nás provázel průvodce a celou dobu testoval naše vědomosti o České historii. Pak na konci prohlídky nám poděkoval, že jsme ho tak dobře doplňovali. Večer jsme uvařili rizoto a vyrobili samolepky. Celý výlet jsme počítali, kolik vlaků projede okolo vechtrovny nakonec jich bylo 200. Výpravu jsme si moc užili a těšíme se na další! Která bude teď 19. – 21. ledna a můžete jet klidně s námi! Stačí napsat na mail mohykani@skaut.cz.

Více fotek naleznete na