První výprava v novém roce za námi

přidal Zrzek 15. 9. 2014 v kategorii 2. oddíl/ Z činnosti

První výprava v novém roce za námi

Tak a máme to za sebou. První výprava v tomto školním roce je úspěšně za námi a rozhodně můžeme říct, že se jednalo o povedený podnik. Účastníci výpravy se stali soutěžními kmeny ve hře Kdo přežije a v nelehkých podmínkách bojovali o vítězství. Na programu byla již od počátku pestrá směsice her a soutěží (jak o odměny tak o imunitu), trocha toho překonání a hlavně zábava.

Jelikož výprava sloužila jako pozvánka starších členů 1. oddílu pro přestup do 2. oddílu, museli se členové kmenů se nejdříve poznat. K tomu jim posloužila první hra o odměnu. Zde museli členové kmene přiřadit lístečky s informacemi ke správným lidem. Pak nás čekalo mírné bloudění, než jsme došli až na místo našeho působení. Po vydatném obědě nás čekala první hra o imunitu, kde ve fantastickém závěru kmen Vlků smazal značnou ztrátu a dokázal skládačku postavit dříve než kmen Svišťu. S rozdílem jediného dílku se jednalo o velmi těsné, ale zasloužené vítězství.

Ve zbytku dne nás čekali ještě další soutěže (sportovní, na přesnost, odhad i kreativitu či výdrž) a i přesto, že kmen Vlků získla obě dvě imunity, v závěrečném boji nakonec zvítězil kmen Svišťů.

Největší překonání však přišlo až na samotný závěr výpravy, když jsme za pouhou jednu hodinu urazili 5,5 km, které nás dělili od vlaku. Byl to závod, který se zpočátku jevil jako prohraný, ale i zde se nám dařilo a tak jsem nakonec odcestovali domů přesně podle plánů. Unavení, ale plní dobré nálady.

Fotografie z výpravy si můžete prohlédnout v naší fotogalerii