Putování divočinou

přidal Zrzek 17. 6. 2014 v kategorii 2. oddíl/ Z činnosti

O víkendu proběhla další víkendová výprava 2. oddílu. Tentokrát jsme se vydali do neprobádané divočiny po stopách E. T. Setona, přírodopisce, spisovatele a jednoho ze zakladatelů skautingu. Brodili jsme se hustým porostem, překonávali překážky. Po cestě dokonce došlo i na lov buvolů, ale bohužel se nenašel nikdo, kdo by dokázal buvola vystopovat. V táboře nás potom čekala tajemná řeč Čipewyanů, kterou museli účastníci rozluštit, střelecké soutěže a vycházka na Sluneční skály, kde jsem se pokochali nádhernou přírodou a pomalu zapadajícím Sluncem.

Druhý den nás potom čekala příprava louky k posekání a pochod směrem na Zbýšov na autobus, kde jsem naši výpravu zakončili.

Fotografie z výpravy jsou k nalezení zde. Pro zájemce přikládáme trasu našeho pochodu (Trasa).

Ač nás bylo na výpravě málo, všichni jsme si výpravu užili a odvezli si z ní mnoho nového.